شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان به دو صورت ممتاز و درجه یک انجام پذیر می باشد. با توجه به برداشته شدن تحریم ها علیه کشورمان ایران LCهای ایران در کل کشورهای عربی انتقال داده شده و به مسقط بانک عمان و بدین ترتیب بازرگانان ایرانی با ثبت شرکت در عمان و افتتاح حساب بانکی و اخذ اقامت ممتاز عمان می توانند از مزایای LCهای دولتی به همراه ارز دولتی استفاده کنند و از بندر سها برای ترانزیت کالا استفاده نمایند و هزینه جاری واردات به ایران را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند.


مناطق ویژه

لمزیونه

۱- تاسیس در سال ۱۹۹۹، اﻟﻤﺰﻳﻮﻧﻪ حق مالکیت ۱۰۰درصد خارجی و معافیت ۳۰ساله از عملیات مالیاتی را ارائه می دهد. در صورتیكه شركت تعداد زیادی اتباع عمانی در استخدام خود داشته باشد، معافیات مالیاتی می تواند به طور نامحدود تمدید شود.

۲- بر خلاف بقیه كشور عمان، که در آن ۳۰درصد از کارمندان باید اتباع عمان باشند، یک شرکت در اﻟﻤﺰﻳﻮﻧﻪ تنها باید ۱۰درصد كارگر محلی را در استخدام داشته باشد. شهروندان یمن برای كار در شرکت اﻟﻤﺰﻳﻮﻧﻪ نیاز به اجازه کار ندارند.

۳- این منطقه در ۴كیلومتری مرز یمن در جنوب غرب عمان واقع شده است و طول آن ۴۵۰هکتار است. مناسب برای: صنایع شامل صنعت نور، خرید و فروش تجاری و خدمات.

صحار

۱- منطقه آزاد صحار هنوز هم در حال توسعه است و بمحض تكمیل ۴۵۰۰هکتار بر روی بندر صحار خواهد بود. این بندرگاه مناسب برای صنایع زیر می باشد:

تولید فولاد، تجارت و تدارکات، نفت و گاز، پتروشیمی، مواد معدنی و مصالح، سرامیک، مواد غذایی، تدارکات غذایی و فرآوری مواد غذایی.

۲- مجوز صادره می تواند ۱) پراونه صنعتی ۲) تولید نور و مونتاژ و ۳) تدارکات باشد.

۳- این منطقه حق مالکیت ۱۰۰درصد خارجی و ۱۰سال معافیت از عملیات مالیاتی ارایه می نماید. اگر شركت تعداد زیادی اتباع عمانی در استخدام خود داشته باشد معافیات مالیاتی می تواند به طور نامحدود تمدید شود.

صلاله

۱- صلاله در سال ۲۰۰۵ افتتاح و در حال حاضر در دست ساخت است. بمحض اتمام چهار پروژه توسعه مساحت آن ۱۹ کیلومتر خواهد شد.

۲- این منطقه آزاد در مجاورت پورت هاب صلاله در مسیرهای تجاری اصلی گینه است.

۳-این منطقه آزاد بخصوص برای مواد شیمیایی و پردازش مواد، ساخت و مونتاژ، تدارکات و توزیع مناسب می باشد.

۴-ارائه مجوز برای ۱) تجارت عمومی ۲) معاملات تخصصی محصولات تعریف شده ۳) خدمات ۴) صنعتی


شرکت های کارآفرین خارجی در عمان می توانند  مالکیت کامل شرکت با مسئولیت محدود در اختیار داشته باشند اگر

به نفع اقتصاد عمان تلقی شود و میزان سرمایه پرداخت شده ۱.۳ میلیون دلار آمریکا باشد

شهروند آمریکایی باشد و یا این که ملیت شورای همکاری خلیج فارس را به عنوان سهامدار داشته باشد


تجارت در عمان

برای بیشتر فعالیت های تجاری، حق مالکیت خارجی به ۷۰درصد محدود می شود و حداقل میزان سرمایه سهمی ۳۹۰هزار دلار آمریكا می باشد.

شرکتها ملزم به استخدام ۳۰درصد نیروی کار با ملیت عمانی می باشند. بیشتر عمانی ها فاقد صلاحیت و شرایط لازم هستند. در نتیجه تکمیل سهم ۳۰درصدی خود یک چالش محسوب می گردد.

یکی از بزرگترین چالشهای راه اندازی کسب و کار در عمان تشریفات زائد دولت و بوروکراسی بی کفایت و فاسد می باشد. زمانی که ابهامی در خصوص قوانین عمان به وجود می آید باعث افزایش و دامن زدن فساد و تاخیرهای غیر ضروری در اجرای معاملات در این کشور می شود.

در حالی که تجارت در این کشور پر سود است اما مسائل تجاری در کشور عمان آهسته و متحمل تشریفات اداری عظیمی است و این برای شرکتهای چند ملیتی خسته کننده و ناامید کننده می باشد.

مناقصه های دولت در خرید تدارکات

به نفع

۱) عمانی ها

۲) شرکت با سهامداران عمانی با حداقل ۳۰درصد سهام

۳) محصولات با منشاء عمانی

شرکتهای LLC مسئولیت محدود متحمل پرداخت نرخ ۱۲درصد مالیات بر شرکتها در سودهای جهانی می باشند. اما اگر شرکت در مناطق آزاد یا نواحی صنعتی ثبت شده باشد می تواند تا ۵۰سال از معافیت مالیاتی بهره مند گردد.

در هنگام ثبت شرکت در عمان و افتتاح حساب بانکی شرکت، دولت عمان اغلب درخواست می نماید که اسناد توسط سفارت عمان در کشور مبدا مشتری گواهی و تایید گردد. که این هم خود دربرگیرنده هزینه و زمان بر است و پروسه ثبت شرکت را پیچیده می کند.


مزایای ثبت شرکت در عمان

اتباع كشوری های عضو شورای همکاری خلیج فارس GCC مجاز به مالكیت ۱۰۰درصدی ثبت شرکت در عمان می باشند.

عمان دارای سه منطقه آزاد تجاری برای ثبت شرکت در عمان و چندین ناحیه صنعتی است كه به شركتهای خارجی ۱) حق مالكیت خارجی ۲) تا ۵۰سال معافیت مالیاتی ۳) حمایت های ویژه زیرساختی ارائه می دهد.

ثبت شرکت در عمان با مسئولیت محدود LLC  متحمل پرداخت مالیات تكلیفی ۱) سود سهام ۲) اموال یا ۳) مالیات بر ارزش افزوده نمی باشد.

عمان مایل به تکرار موفقیت دبی است و به ادامه آزاد سازی و رشد ۷درصدی برای آینده قابل پیش بینی پرداخته است.

مخارج دولتی نمایانگر ۳۲درصد از کل تولید داخلی این كشور است. اخذ قراردادهای دولتی می تواند فوق العاده پر سود باشد. شرکت های خارجی مجری قراردادهای دولتی می تواند ۱۰۰درصد مالکیت خارجی داشته باشند.


مدارک

پرینت حساب بانکی ۶ ماهه

(جهت ارائه پرینت حساب بانکی، تبدیل مقدار سهام شرکت از ریال عمانی به پول ایران با نرخ بانک مرکزی ایران محاسبه می گردد) 

گواهی عدم سوء پیشینه

اسکن پاسپورت با حداقل یکسال اعتبار 

یک قطعه عکس رنگی ۴*۳موسسه ثبتی حقوقی ارمغان افتخار دارد با سالها تجربه موفق، به همراه کارشناسان و وکلای با تجربه امور ثبتی شما را در کمترین زمان ممکن میسر سازد.Top